Gmina Police

Gmina Police należy do większych w województwie zachodniopomorskim. Położona na Nizinie Szczecińskiej zajmuje obszar 25.166,9 hektarów i liczy 40.244 mieszkańców. Na jej terenie, oprócz miasta Police, funkcjonuje także 12 sołectw. Od północy Police graniczą z Gminą Nowe Warpno, od południa - ze Szczecinem i Gminą Dobra Szczecińska, od wschodu - z Gminą Goleniów, którą oddziela od Polic rzeka Odra, a od zachodu sąsiadami gminy są Niemcy z powiatu Vorpommern-Greifswald (niem. Landkreis Vorpommern-Greifswald), położonego na terenie Meklemburgii Pomorze Przednie. Gmina Police, wraz z gminami: Nowe Warpno, Dobra i Kołbaskowo współtworzy Powiat Policki.


herb_100_pxHerb Polic
Herbem Miasta Police jest czerwona, ukoronowana głowa gryfa z dziobem otwartym i językiem na wierzchu, umieszczona w srebrnym polu tarczy. Korona i dziób są złote. W przedstawieniu uproszczonym, zgodnie z zasadami, kolor srebrny jest zamieniany na biały, a złoty na żółty.

 

 

 

 

Podstawowe dane statystyczne wg GUS

Gmina Police
Powiat Policki


Dane teleadresowe

Urząd Miejski w Policach
ul. Stefana Batorego 3
72-010 Police
tel. 091 431 18 30
fax 091 431 18 32
e-mail: sekretariat@ug.police.pl

BIP

strona internetowa *

* Uwaga: na bieżąco redagowany jest dział "Aktualności". Pozostałe, w szczególności opisy historyczne, przyrodnicze i turystyczne, powstały dawno temu i obecnie są zdezaktualizowane. Projektowana jest kompleksowa przebudowa strony.

Interaktywny plan Polic

Plan Szczecina i Polic

z wyszukiwarką ulic (szukając ulicy należy zaznaczyć miasto, np. ul. Piłsudskiego, Police)

Copyright © 2011 police - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
dodaj_1_do_licznika(); dodaj_1_do_licznika();